23 lipca 2023 r. – XVI niedziela zwykła – Ogłoszenia Duszpasterskie

ogłoszenia
  1. Biblia w wielu miejscach mówi o potrzebie odpoczynku. Jest on konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas jednocześnie z codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy św. i czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
  2. We wtorek, 25 lipca, przypada święto św. Jakuba Apostoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00.  W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu św. Krzysztofem.
  3. W środę, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, św. Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.
  4. W następną niedzielę, 30 lipca,z naszego miasta i z naszej parafii wyruszy grupa pielgrzymów, którzy będą szli na Jasną Górę do domu Matki Królowej Polski, aby polecać Jej najważniejsze sprawy.
  5. Podobnie, jak w poprzednich latach, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkie osoby, które z różnych względów nie mogąwziąć udziału w pieszej pielgrzymce do tronu Jasnogórskiej Pani, a chcą towarzyszyć pątnikom poprzez modlitwę. Każdego dnia, począwszy od 30 lipca, w naszej świątyni o godz. 20:30 będzie odprawiany Apel Jasnogórski, podczas którego połączymy się duchowo z Jasną Górą. W tym roku pielgrzymkę duchową poprowadzi ks. Radosław wraz z Odnową w Duchu Świętym.
  6. Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na  pomoc materialną dla pielgrzymów, którzy w niedzielę, 30 lipca, wyruszą na Jasną Górę. Będą szli do domu Matki, aby polecać Jej najważniejsze sprawy. Wesprzyjmy ich materialnie oraz duchowo.poprzez modlitwę.
  7. Obok figury Matki Bożej Fatimskiej jest umieszczona specjalna skrzynka, do której można jeszcze do środy składać prośby i podziękowania,  w intencji których pielgrzymi będą się modlić na pielgrzymim szlaku i które zaniosą do Jasnogórskiej Pani.
  8. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy udanego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Ostatnie wpisy