28 listopada 2021 r. – I niedziela adwentu

ogłoszenia

1. Dziś w liturgii Kościoła rozpoczyna się adwent. Jest to czas niezwykły – czas oczekiwania na Zbawiciela przygotowujący nas do uroczystości Bożego Narodzenia.

2. W pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny, który w polskim Kościele będzie przebiegał pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Jego mottem biblijnym są słowa z Ewangelii wg św. Jana: „(…) ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.” (J 6,57). Rok ten będzie trzecim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Przypominamy, że jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego.

3. Patronką naszego adwentowego czuwania jest Maryja. W związku z tym od jutra przez cały adwent będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 Msza św. roratnia, a w sobotę o 7:00. Podczas rorat zapalamy świecę wyobrażającą Maryję – niosącą światu Chrystusa – Światłość prawdziwą.

4. Dla dzieci, które będą przychodzić na roraty, przygotowaliśmy pamiątkę uczestnictwa w postaci planszy z „Małego Gościa Niedzielnego” . Do niej będą dołączone obrazki, które dzieci będą mogły kolekcjonować przez cały adwent. Przez 20 dni powszednich tegorocznego adwentu wraz z Maryją i Józefem będziecie, drogie dzieci, wędrować z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią.

5. Zgodnie z poleceniem Ks. Biskupa Jacka Jezierskiego dzisiaj, po każdej Mszy św. młodzi wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas zbierają ofiary na pomoc humanitarną, jeśli okaże się ona niezbędna, dla migrantów na granicy z Białorusią. Zebrane środki zostaną przekazane Caritas Polska, która musi być przygotowana na ewentualne działania pomocowe w trybie przyspieszonym i nietypowym.

6. Naszą modlitwę w pierwszy czwartek grudnia podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.

7 .Spowiedź z racji pierwszego piątku grudnia będzie w  piątek od godz. 17:00 do 18:00.

8. W pierwszą sobotę grudnia o godz. 7:00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

9. W kancelarii parafialnej, po każdej Mszy św., można nabywać opłatek wigilijny, w dni powszednie zaś przed Mszą św. wieczorną.

10. W kancelarii parafialnej można również nabywać świecę „Caritas” w cenie 7 zł. Kupując ją po raz kolejny niesiemy pomoc najuboższym dzieciom. Uczyńmy wszystko, aby podczas tegorocznej Wigilii na każdym stole płonęła świeca „Caritas” – znak naszej solidarności z potrzebującymi pomocy.

11. W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, czyli  Kościołowi w krajach byłego Związku Radzieckiego. Po każdej Mszy św. będziemy zbierać do puszek ofiary na pomoc dla Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym