Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Grudnia 2021 r. II niedziela adwentu – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie

ogłoszenia

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego z nas do duchowej odnowy, aby w naszym sercu znalazło się miejsce dla Boga.

2. W środę – 8 grudnia – rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Będą one okazją do spokojnego zastanowienia się nad naszym życiem i do duchowej odnowy.  Rekolekcje będą trwały od środy do soboty włącznie. Poprowadzi je ojciec redemptorysta. Plan rekolekcyjny jest wywieszony w gablocie oraz zamieszczony na stronie parafialnej  i w dzisiejszym numerze „Albertówki”.

3. W środę – 8 grudnia – w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.  W tym dniu zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz. 6:30 oraz na uroczyste Msze św. o godz. 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00.

4. W środę, zgodnie z objawieniami Matki Bożej,  od godz. 12:00 do 13:00 będzie „GODZINA ŁASKI DLA CAŁEGO ŚWIATA”. O tej szczególnej godzinie Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono GODZINĘ ŁASKI dla całego świata. Dzięki tej modlitwie ześlę wiele łask dla duszy i ciała, i będą masowe nawrócenia.”  Zachęcamy w związku z tym do modlitwy indywidualnej w domu i do wspólnotowej w naszej świątyni.

5. W dniu dzisiejszym solidaryzujemy się i łączymy z Kościołem na Wschodzie, czyli  Kościołem w krajach byłego Związku Radzieckiego. Po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na pomoc dla Polaków bądź ludzi polskiego pochodzenia mieszkających za naszą wschodnią granicą. Często żyją oni w skrajnym ubóstwie.  Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Zapraszamy codziennie na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00 rano.  Dla dzieci, które będą przychodzić na roraty, przygotowaliśmy pamiątkę uczestnictwa w postaci planszy z „Małego Gościa Niedzielnego”.

7. W kancelarii parafialnej, po każdej Mszy św., można nabyć pobłogosławiony w kościele opłatek wigilijny, w dni powszednie zaś przed Mszą św. wieczorną. Można także nabywać świece „Caritas” w cenie 7 zł.  Niech zapłoną one znów na naszych wigilijnych stołach.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą