Ogłoszenia duszpasterskie – 12 grudnia 2021 r. III niedziela adwentu – niedziela Gaudete

ogłoszenia
  1. Trzecią niedzielę adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: Radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
  2. Jutro trzynasty dzień grudnia, zgodnie więc z tradycją, zanosimy do Boga nasze modlitwy za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:

17:30 – różaniec fatimski,

18:00 – uroczysta Msza św.

19:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja,

20:30 – Apel Jasnogórski.

  1. Trzeci tydzień adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  2. W tym tygodniu w dalszym ciągu odprawiamy Msze św. roratnie, od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00.

5. Opłatek wigilijny, który jest już poświęcony, można nabywać dzisiaj po każdej Mszy św. oraz w dni powszednie w godz. 17:00 – 18:00 w kancelarii parafialnej. Można także nabyć  w cenie 7 zł świecę „Caritas” w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Ostatnie wpisy

Nawiedziliśmy sanktuaria: w Oborach i Płocku.

„Mężczyźni św. Józefa” na zakończenie roku formacyjnego zaprosili wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bolesnej w Oborach i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Iława