29 maja 2022 r. Wniebowstąpienie Pańskie

ogłoszenia
  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: „Idę do Ojca przygotować wam miejsce”. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie razem z naszym Zbawicielem w domu Ojca.
  2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy nowennę do Ducha Świętego.
  3. We wtorek kończymy odprawianie nabożeństwa majowego o godz. 17:30. Od środy, 1 czerwca, zapraszamy z kolei na codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po każdej Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy w  tym dniu na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której w sposób szczególny będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii. Po Mszy św. będzie specjalne nabożeństwo w tej intencji. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  5. Z racji pierwszego piątku miesiąca możliwość spowiedzi będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.
  6. W pierwszą sobotę czerwca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. poranną o godz. 7:00 i na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
    Po nim odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych  i zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała. Próby odbędą się przed naszym kościołem w przyszły poniedziałek i czwartek – 7 i 9 czerwca oraz we wtorek – 14 czerwca – o godz. 17:00.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

Ostatnie wpisy