Ogłoszenia Duszpasterskie 5 czerwca 2022 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

ogłoszenia
  1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dary Ducha Świętego otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zwróćmy się w tym dniu do Maryi, aby otaczała Kościół nieustanną opieką i broniła od wszelkich niebezpieczeństw. Msze św. w dniu jutrzejszym będą odprawione o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. W miarę możliwości weźmy udział we Mszy św.
  3. Dzisiaj obchodzimy w całym polskim Kościele XV Święto Dziękczynienia, którego hasło brzmi:  „Dziękujemy za błogosławionych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Różę Czacką – ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację”. Tegoroczne Święto będzie okazją do przypomnienia znaczenia posługi nowo błogosławionych dla naszej Ojczyzny i całego świata. Szczególnym akcentem stanie się także wspólnotowa modlitwa w obliczu wojny na Ukrainie. Centralne uroczystości Święta Dziękczynienia odbywają się w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 12:00.                                4. Przez cały czerwiec zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po każdej Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.                                                                5.Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała. Próby odbędą się przed naszym kościołem w najbliższy wtorek i czwartek – 7 i 9 czerwca oraz we wtorek – 14 czerwca – o godz. 17:00. 6.Polecamy Bożej opiece wszystkich jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym