9 października 2022 r. – XXVIII niedziela zwykła

ogłoszenia

1.Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku liturgicznego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoja łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

2.W czwartek wieczorem, 13 października, będziemy się modlić do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący: 17:30 – Różaniec fatimski, 18:00 – Msza św., po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30, o której rozpocznie się Apel Jasnogórski.
3.W piątek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i wieczornej Eucharystii o godz. 18:00.

4.W przyszłą niedzielę, już po raz dwudziesty drugi, będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy!” (Veritatis Splendor). To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II. Tegoroczne hasło to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki z 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia.

5.W Dniu Papieskim od 22 lat wspieramy zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. W ten sposób budujemy żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

6.Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.

7.Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii do włączenia się 18 października o godz. 17:30 w coroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu”. Jej celem jest błaganie o pokój i jedność na całym świecie. Pragniemy w szczególny sposób powierzyć potężnym i kochającym dłoniom Boga Ojca i wstawiennictwu Matki Bożej wszystkie te miejsca, w których ludzie nie mogą żyć w pokoju, czyli Ukrainę, Nigerię, Myanmar, Pakistan, czy Bliski Wschód i Sahel w Afryce.

8.Każde dziecko, które chce włączyć się w to wspólne wołanie o pokój na świecie, może zgłosić chęć udziału w modlitwie różańcowej swojej pani katechetce. Nie jest to konieczne, ale umożliwia zarejestrowanie naszej parafii w tej międzynarodowej akcji modlitewnej, do której zaprasza już po raz siedemnasty Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9.W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą