Ogłoszenia Duszpasterskie – 16 października 2022 r. – 29. niedziela zwykła XXII DZIEŃ PAPIESKI

ogłoszenia

1.Dzisiaj, już po raz dwudziesty drugi, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. W tym roku przebiega on pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia.
2. W Dniu Papieskim wspieramy swoimi ofiarami zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek, dlatego przy drzwiach naszego kościoła czekają młodzi przedstawiciele naszej parafii ze specjalnymi skarbonkami. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. W niedalekim Gietrzwałdzie, jedynym miejscu w Polsce, gdzie objawiła się Matka Boża, rozbrzmiewa Jej wołanie: „Codziennie odmawiajcie różaniec!”. Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17:30.
4. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii do włączenia się 18 października o godz. 17:30 w coroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu”. Jej celem jest błaganie o pokój i jedność na całym świecie. Pragniemy w szczególny sposób powierzyć potężnym i kochającym dłoniom Boga Ojca i wstawiennictwu Matki Bożej wszystkie te miejsca, w których ludzie nie mogą żyć w pokoju, czyli Ukrainę, Nigerię, Pakistan, Bliski Wschód i Sahel w Afryce.
5. Dzisiaj sięgamy pamięcią do wydarzeń sprzed 44 lat, gdy nasz Rodak, dziś już święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła, został wybrany na Papieża i przyjął imię Jan Paweł II. Starajmy się wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie Papieża Polaka.
6. W czwartek, 20 października, o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji „Margaretek”, na którą zapraszamy wszystkie osoby modlące się za kapłanów.
7. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową za zmarłych znajdują się na stolikach przy głównym wyjściu z kościoła. Ze względu na składanie kart wypominkowych kancelaria parafialna będzie czynna codziennie do 1 listopada w godz. 17:00 – 18:00, w środę od 16:00 do 18:00. Karty wypominkowe można również składać w niedzielę po każdej Mszy św.
8. Przyszła niedziela, zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej, jest Niedzielą Misyjną. W tym dniu swoją modlitwą oraz ofiarami obejmiemy wszystkich kapłanów, zakonników i osoby świeckie posługujących na misjach. Po każdej Mszy św. będą zbierane przed kościołem ofiary na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w krajach misyjnych.
9. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą