Ogłoszenia Duszpasterskie – 2 października 2022 r. XXVII niedziela zwykła

ogłoszenia

1.W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:30, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.
2.Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz. 17:30 dorosłych, dzieci i młodzież. We wtorki przygotowywane są przez dzieci pod kierunkiem katechetów.
3.W piątek, 7 października, przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej.
4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Naszą modlitwę w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:00 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
5.Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.
6.Zachęcamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, aby podjęły nowennę 9 pierwszych piątków miesiąca. Pan Jezus objawił św. Małgorzacie, że Jego Serce płonie miłością do ludzi, którzy w zamian odpłacają Mu oziębłością, obojętności, wzgardą i niewdzięcznością. Prosił, aby wszyscy, którzy chcą Mu okazać swoją miłość, przystępowali do Komunii św. wynagradzającej przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca. Nie bądźmy nieczuli na prośbę Chrystusa. On, Król i Pan, nasz Zbawiciel, prosi, jak żebrak, o naszą miłość. Przypominamy, że nowennę 9 pierwszych piątków można podjąć również w dorosłym życiu.

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym