Ogłoszenia Duszpasterskie – 25 września 2022 r. XXVI niedziela zwykła

ogłoszenia

1.Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczyli życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
2.W czwartek, 29 września, wspominamy Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętajmy, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i uczynił swoimi posłańcami, a jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Archaniołowie są Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi.
3.W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). To jego autorstwa są słowa: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
4.W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Niech będzie on dla nas czasem wspólnej modlitwy z Maryją. Weźmy do rąk różaniec i polecajmy Jej problemy, bolączki i trudności, z jakimi się borykamy. Od soboty przez cały październik będziemy gromadzić się codziennie w naszej świątyni na wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 17:30. Dzieci również zapraszamy na różaniec. W każdy wtorek różaniec będą prowadziły dzieci. Pamiętajmy, że Matka Boża zarówno w Fatimie, jak i w Gietrzwałdzie objawiła się właśnie dzieciom prosząc je o odmawianie różańca. Prosimy rodziców, aby w miarę swoich możliwości przychodzili ze swoimi dziećmi na to piękne nabożeństwo. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
5.Również w sobotę, 1 października, rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego Boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
6.Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w pierwszą sobotę października na Mszę św. o godz. 7:00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim będzie zmiana tajemnic różańcowych.
7.Bożej opiece polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia, zmarłych w ostatnich dniach Parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Ostatnie wpisy