Ogłoszenia – 1 sierpnia 2021 r. XVIII niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. W sierpniu włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. W naszej świątyni jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje zobowiązanie zachowania abstynencji w sierpniu.
  2. Dzisiaj przypada 77. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Boga.
  3. Przypominamy, że od dzisiaj nie będzie popołudniowej Mszy św. o godz. 16:30. Zmiana ta wynika ze złagodzenia obostrzeń sanitarnych i zwiększenia limitu osób w świątyni. Ponadto na tę Mszę św. w ostatnim czasie przychodzi bardzo mało wiernych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Naszą modlitwę w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  5. W piątek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 18:00.
  6. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.
  7. W sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 7:00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkie osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce do tronu Jasnogórskiej Pani, a chcą towarzyszyć pątnikom poprzez modlitwę. Każdego dnia w naszej świątyni o godz. 20:30 będzie odprawiany Apel Jasnogórski, podczas którego łączymy się duchowo z Jasną Górą.
  9. Dzisiaj żegnamy kończącego posługę duszpasterską  w naszej parafii ks. Adama Insadowskiego.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za jego pracę duszpasterską i katechetyczną. Życzymy również wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej podczas pełnienia obowiązków dyrektora ekonomicznego Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Szczęść Boże!
  10. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku. Pomódlmy się także o życie wieczne dla ostatnio zmarłych parafian.

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym