Ogłoszenia – 25 lipca 2021 r. – XVII niedziela zwykła

ogłoszenia
  1.  Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Przeżyjmy go w trzeźwości. Zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet do końca życia.
  2. Jutro, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, św. Anny i Joachima. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.
  3. W piątek, 30 lipca, wyruszy z naszego miasta i z naszej parafii grupa pielgrzymów, którzy będą szli na Jasną Górę do domu Matki Królowej Polski, aby polecać Jej najważniejsze sprawy. Wesprzyjmy ich duchowo poprzez modlitwę.
  4.  Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, po każdej Mszy św. zbierane  do puszek ofiary na  pomoc materialną dla pielgrzymów.
  5. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkie osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce do tronu Jasnogórskiej Pani, a chcą towarzyszyć pątnikom poprzez modlitwę. Każdego dnia w naszej świątyni o godz. 20:30 będzie odprawiany Apel Jasnogórski, podczas którego łączymy się duchowo z Jasną Górą.
  6. Obok figury Matki Bożej Fatimskiej jest umieszczona specjalna skrzynka, do której można jeszcze składać prośby i podziękowania,  w intencji których pielgrzymi będą się modlić na pielgrzymim szlaku i które zaniosą do Jasnogórskiej Pani.
  7. Od 1 sierpnia nie będzie w niedziele popołudniowej Mszy św. o godz. 16:30. Zmiana ta wynika ze złagodzenia obostrzeń sanitarnych i zwiększenia limitu osób w świątyni. Ponadto na tę Mszę św. w ostatnim czasie przychodzi bardzo mało wiernych.
  8. Zgodnie z dekretem Ks. Bp. Jacka Jezierskiego 31 lipca kończy w naszej parafii posługę duszpasterską ks. Adam Insadowski. Od 1 sierpnia będzie pełnił funkcję dyrektora ekonomicznego Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Oficjalnie pożegnamy ks. Adama w następną niedzielę, 1 sierpnia. Tego dnia podczas każdej Mszy św. będzie głosił słowo Boże, pożegna się z nami, a my podziękujemy mu za jego pracę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej.
  9.  Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy udanego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

Ostatnie wpisy