Ogłoszenia – 8 sierpnia 2021 r. – XIX niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkie osoby, które z różnych względów nie mogły wziąć udziału w pieszej pielgrzymce do tronu Jasnogórskiej Pani, a chcą towarzyszyć pątnikom poprzez modlitwę. Do najbliższej środy, 11 sierpnia, kiedy to na Jasną Górę wejdzie Elbląska Pielgrzymka Piesza, w naszej świątyni o godz. 20:30 odprawiamy Apel Jasnogórski, podczas którego łączymy się duchowo z Jasną Górą.
  2. W piątek – 13 sierpnia –  w godzinach popołudniowych i wieczornych będziemy w sposób szczególny modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej, która w figurze fatimskiej jest obecna pośród nas. Porządek nabożeństw  będzie następujący:

17:15 – różaniec fatimski,

18:00 – uroczysta Msza św. fatimska  z kazaniem,

19:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – Adoracja,

20:30 – Apel Jasnogórski.

  1. W tym roku uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada w niedzielę, 15 sierpnia. W tradycji  jest nazywana świętem Matki Bożej Zielnej.  Na zakończenie każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
  2. 1 lipca tego roku częściowemu spaleniu uległ kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kępkach w powiecie nowodworskim. Pożar objął dach, elementy nośne i konstrukcyjne oraz witraż, a ławki, wskutek gaszenia pożaru, zostały znacznie zniszczone. W związku z tym wydarzeniem, zgodnie z prośbą Ks. Biskupa Jacka Jezierskiego, chcemy przyjść z pomocą tamtejszej wspólnocie parafialnej, by mogła odbudować swój kościół. Dlatego w następną niedzielę, po każdej Mszy św., będą zbierane ofiary na pomoc parafii w Kępkach. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. 15 sierpnia sięgamy pamięcią również do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  4. Burmistrz Miasta Iławy oraz Iławskie Centrum Kultury, organizatorzy jubileuszowego 50. Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, zapraszają wszystkich mieszkańców Iławy oraz przebywających w naszym mieście gości na Mszę św. jazzową w następną niedzielę, 15 sierpnia o godz. 14.00 w Amfiteatrze Miejskim w Iławie z udziałem chóru Iława Gospel Singers.
  5. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających życząc im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy miłosierdziu Boga.

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym