Ogłoszenia – 12 kwietnia 2020 r. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 

 1. Drodzy Bracia i Siostry, przyjmijcie dzisiaj od nas, Waszych duszpasterzy, serdeczne życzenia, abyście z głęboką wiarą i ufnością otwierali serca dla Chrystusa Zmartwychwstałego, który ma moc uwalniać nas od wątpliwości, lęków i wszelkich obaw o przyszłość. Tylko On, Zmartwychwstały Pan, jest źródłem niezawodnej nadziei. Życzymy również, abyście umocnieni Jego miłością i łaską potrafili rozniecać płomień ufnej wiary w sercach Waszych bliskich, szczególnie dzieci i osób starszych.

Taki płomień ufnej wiary stara się rozpalić w naszych sercach Ojciec św. Franciszek, który w ostatnich dniach pocieszał nas wszystkich: „W zmartwychwstałym Jezusie życie zwyciężyło śmierć. Ta wiara paschalna żywi naszą nadzieję. (…) Jest to nadzieja na lepszy czas, w którym możemy być lepsi, w końcu uwolnieni od zła i od tej pandemii. Jest to nadzieja: a nadzieja nie zawodzi; to nie jest iluzja, jest to nadzieja.”

Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe Wasze życie. Niech będzie ukojeniem w tych trudnych i niebezpiecznych dla nas czasach, w cierpieniu, osamotnieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w Waszej codzienności. Życzymy Wam błogosławionych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

 1. Dzisiaj wyjątkowo, z powodu pandemii koronawirusa, nie ma tradycyjnej procesji rezurekcyjnej .
 2. Śniadanie wielkanocne rozpocznijmy w domach od zapalenia świecy ustawionej na stole oraz modlitwy „Ojcze nasz”, a głowa rodziny niech wypowie słowa: „Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!”, a pozostali odpowiedzą: „Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!”
 3. Dzisiaj, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz jutro, w poniedziałek wielkanocny, Msze św. są odprawiane w porządku niedzielnym, czyli
  o godz. : 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.
 4. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. będą odprawiane
  w porządku niedzielnym.
 5. Pomimo czasu epidemii, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej Oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie.
 6. Z racji Oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości.
 7. Od Wielkiego Piątku odmawiamy codziennie w naszej świątyni po Mszy wieczornej Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do odmawiania jej w domach.
 8. W następną niedzielę, 19 kwietnia, będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił Ojciec święty Jan Paweł II.  W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiamy po każdej Mszy św. wieczornej aż do soboty włącznie. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 zachęcamy do uczczenia jej w naszych domach wspólnym, w gronie rodzinnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia, trwając w czasach pandemii przy Miłosiernym Sercu Jezusa i upraszając miłosierdzie dla nas i całego świata.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą