- Liturgia Wielkiego Tygodnia w tym roku, ze względu na epidemię
w naszym kraju, będzie przebiegać zupełnie inaczej niż dotychczas. W naszej parafii musimy przestrzegać przepisów sanitarnych obowiązujących w całym kraju oraz rozporządzenia Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego. - Dzisiaj, w Niedzielę Palmową, rezygnujemy z procesji w kościele i poza kościołem, a poświęcenia palm dokonujemy tylko znakiem krzyża, bez wody święconej.
- W Wielki Czwartek Msza Krzyżma w katedrze św. Mikołaja w Elblągu będzie celebrowana bez udziału księży i wiernych. W naszej świątyni po Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 nie będzie procesji do ciemnicy. Najświętszy Sakrament pozostanie w tabernakulum, a po nabożeństwie nie będzie adoracji.
- W Wielki Piątek nie będzie, tak jak zawsze, adoracji Najświętszego Sakramentu. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00 będzie sprawowana, ale bez adoracji krzyża przez ucałowanie, nie będzie także procesji do Grobu Pańskiego. Najświętszy Sakrament pozostanie nadal w tabernakulum. Po nabożeństwie nie będzie również adoracji.
- W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele ani przed kościołem. Zapewne będą transmisje telewizyjne i internetowe błogosławienia pokarmów; trzeba do nich dołączyć w warunkach domowych. Podczas wieczornej Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 18:00 nie rozpalimy ognia przed kościołem, nie będzie też procesji z paschałem.
- W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie tradycyjnej procesji rezurekcyjnej o godz. 6:00.
- Śniadanie wielkanocne rozpocznijmy w domach od zapalenia świecy ustawionej na stole oraz modlitwy „Ojcze nasz”, a głowa rodziny niech wypowie słowa: „Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!”, a pozostali odpowiedzą: „Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!”
- Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będą odprawiane w porządku niedzielnym, czyli o godz. : 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15
i 18:00.
- Zachęcamy do indywidualnej lub w gronie rodzinnym modlitwy o powstrzymanie pandemii koronawirusa. Nie traćmy nadziei i pokładajmy ufność we wszechmogącym Bogu. Oddajmy się w opiekę naszej najlepszej Matki – Królowej Polski.