Ogłoszenia – 15 marca 2020 r. III niedziela Wielkiego Postu

 1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary
  w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim
  w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach.
 2. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Tego dnia zapraszamy szczególnie wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów noszących to piękne imię, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, św. Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa. Na uroczystą Mszę św.
  z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 18:00.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o godz. 17:20 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową; dzieci o 16:30, a dorosłych o 17:30. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana.
 4. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła
  i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty
  i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.
 5. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.
 6. W Wielkim Tygodniu do Grobu Bożego należy zakupić kwiaty, które będą naszym wspólnym darem wdzięczności Bogu za ofiarę, jaką złożył na krzyżu dla naszego zbawienia. Ofiary na kwiaty, tradycyjnie, jak co roku, można składać przez cały Wielki Post w kancelarii parafialnej, w kopertach na tacę oraz do skarbonek przy drzwiach wejściowych. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

Ostatnie wpisy