Ogłoszenia – 22 marca 2020 r. IV niedziela Wielkiego Postu

 1. Połowę czasu pomiędzy Popielcem a Wielkim Czwartkiem dla nas chrześcijan wyznacza dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych.  Warto  podjąć od dziś jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny, w tym roku szczególny ze względu na trwający ogólnoświatowy stan pandemii koronawirusa.
 2. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  W tym dniu wielbimy Boga i chwalimy za wielkie rzeczy, które uczynił w życiu Maryi i rozważamy niepojętą tajemnicę Wcielenia. Msze św. z kazaniem
  w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będą odprawiane o godz. 7:00 i 18:00.
 3. W związku z zagrożeniem epidemicznym nabożeństwa drogi krzyżowej będą w piątek tylko dla dorosłych: o godz. 16:30 i 17:30. Przypominamy, że grupa wiernych biorących udział w nabożeństwach i Mszach św. nie może przekroczyć 50 osób. Wymagają tego przepisy sanitarne, które mamy obowiązek respektować.
 4.  Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Biskupa do końca Wielkiego Postu nie będzie gorzkich żali. 
 5. Ze względu na pandemię koronawirusa musieliśmy zmienić nasze przyzwyczajenia, nasz rytm dnia. Tego wymagają od nas nadzwyczajne okoliczności. Warto, by nasze dni stały się bogatsze w modlitwę – szczególnie w różaniec, o który nieraz prosiła nas Matka Boża.
 6. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Abp. Stanisława Gądeckiego w naszej świątyni codziennie o godzinie 20:30 jeden z nas, kapłanów, odmawia (bez obecności wiernych, co dyktowane jest sytuacją epidemiczną) różaniec w intencji chorych na COVID-19, tych, którzy się nimi opiekują, pracowników służb medycznych i sanitarnych oraz o pokój serc i nawrócenie.
 7. Was, drodzy Parafianie, prosimy, abyście o tej samej porze, czyli o godz. 20:30, odmawiali w swoich rodzinach różaniec w łączności duchowej z kapłanami.
 8. Nie pozostańmy więc obojętni na losy Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata. Zachęcamy do indywidualnej lub w gronie rodzinnym modlitwy o powstrzymanie pandemii koronawirusa. Nie traćmy nadziei i pokładajmy ufność we wszechmogącym Bogu. Oddajmy się w opiekę naszej najlepszej Matki – Królowej Polski.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą