Ogłoszenia – 4 kwietnia 2021 r. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie.
  2. Drodzy bracia i siostry, przyjmijcie dzisiaj od nas, waszych duszpasterzy, serdeczne życzenia. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe Wasze życie. Niech będzie ukojeniem w tych trudnych i niebezpiecznych dla nas czasach, w cierpieniu, osamotnieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w Waszej codzienności. Życzymy Wam błogosławionych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
  3. Dzisiaj, z powodu pandemii koronawirusa, nie ma tradycyjnej procesji rezurekcyjnej .
  4. Śniadanie wielkanocne rozpocznijmy w domach od zapalenia świecy ustawionej na stole oraz modlitwy „Ojcze nasz”, a głowa rodziny niech wypowie słowa: „Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!”, a pozostali odpowiedzą: „Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!”
  5. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  6. Chociaż tylko jutro jest jeszcze dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie.  Podczas każdej Mszy św. w tym tygodniu będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
  7. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości.
  8. Od Wielkiego Piątku odmawiamy codziennie w naszej świątyni po Mszy wieczornej Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  9. W następną niedzielę, 11 kwietnia,  będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił Ojciec święty Jan Paweł II.  W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiamy po każdej Mszy św. wieczornej aż do soboty włącznie. 11 kwietnia w Godzinę Miłosierdzia, czyli o godz. 15:00 w naszej świątyni odprawiamy Mszę św. Zachęcamy również, aby uczcić Godzinę Miłosierdzia w naszych domach wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia, trwając przy Miłosiernym Sercu Jezusa i upraszając miłosierdzie dla nas i całego świata.
  10. Zachęcamy do indywidualnej lub w gronie rodzinnym modlitwy o powstrzymanie pandemii koronawirusa. Nie traćmy nadziei i pokładajmy ufność we wszechmogącym Bogu. Oddajmy się w opiekę naszej najlepszej Matki – Królowej Polski.

Ostatnie wpisy