Ogłoszenia – 28 marca 2021 r. Niedziela Palmowa

 1. Dzisiaj wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak, jak powinni przeżywać go chrześcijanie: w powadze i wyciszeniu. Szczególnie Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są dla nas dniami szczególnego przeżywania Misterium Paschalnego. Nabożeństwa w te dni rozpoczynamy o godz. 18:00.
 2. Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia Sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Przez uczestnictwo w liturgii wieczornej tego dnia oddamy należną cześć sakramentom, poprzez które Bóg zsyła na nas swoje łaski. Każdego dnia adorować będziemy Najświętszy Sakrament od godz. 7:00 do 22:00.
 3. Plan adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę jest wywieszony w gablotach przed kościołem i zamieszczony w dzisiejszym numerze „Albertówki” oraz na stronie internetowej parafii.
 4. Aby owocnie i pięknie przeżyć  Święte Triduum Paschalne, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał, czynił lepszymi.  Okazja do spowiedzi świętej będzie w Wielki Czwartek, Piątek  i Sobotę od godz. 16:30 do 18:00.
 5. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego– zachęcamy do indywidualnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 6. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek będzie sprawowana o godz. 18:00. W tym roku nie będzie jednak adoracji krzyża przez ucałowanie. Krzyż trzymany przez celebransa wierni będą adorować ze swojego miejsca w ławkach (bez podchodzenia), nie będzie też procesji do Grobu Pańskiego.
 7. Podczas liturgii Wielkiej Soboty nie będzie rozpalenia ognia przed kościołem. Paschał zostanie zapalony w głównych drzwiach świątyni i wniesiony do prezbiterium.
 8. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych będzie w Wielką Sobotę od godz. 12:00, co pół godziny, aż do 17:30 Zgodnie ze wskazaniami  Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego, poświęcenie odbędzie się na zewnątrz kościoła. Dlatego prosimy o pozostanie przed głównym wejściem do świątyni, o trzymanie w rękach koszyczków z pokarmami wielkanocnymi. Prosimy także o zakrycie twarzy i zachowanie dystansu 1,5 m.
 9. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.
 10. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będą odprawiane w następującym porządku: 6:00 (bez procesji rezurekcyjnej), 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 15:00, 16:30 i 18:00. W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy św. będzie niedzielny.
 11. Śniadanie wielkanocne rozpocznijmy w domach od zapalenia świecy ustawionej na stole oraz modlitwy „Ojcze nasz”, a głowa rodziny niech wypowie słowa: „Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!”, a pozostali odpowiedzą: „Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!”

Ostatnie wpisy