Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2023 r. – II niedziela adwentu DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

ogłoszenia

 

  1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę a Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.
  2. W dniu dzisiejszym solidaryzujemy się i łączymy z Kościołem na Wschodzie, czyli  Kościołem w krajach byłego Związku Radzieckiego. Po każdej Mszy św. młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zbiera do puszek ofiary na pomoc dla Polaków bądź ludzi polskiego pochodzenia mieszkających za naszą wschodnią granicą. Borykają się oni  z wieloma trudnościami materialno-bytowymi.  Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Zapraszamy codziennie na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00 rano. Będą one odprawiane również w czasie rekolekcji. Zachęcamy do udziału w tych Mszach św. wszystkie dzieci, szczególnie te, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Przychodźcie na roraty z lampionami – znakiem waszej dziecięcej wiary i ufności.
  4. W środę – 13 grudnia – rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Będą one okazją do spokojnego zastanowienia się nad naszym życiem i do duchowej odnowy. Uczyńmy wszystko, aby wziąć  w nich czynny udział. Rekolekcje będą trwały od środy do soboty włącznie. Plan rekolekcyjny jest wywieszony w gablocie oraz zamieszczony na stronie parafialnej  i w dzisiejszym numerze „Albertówki”.
  5. Również w środę, 13grudnia, zgodnie z tradycją, zanosimy do Boga nasze modlitwy za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący: 17:30 – różaniec fatimski, 18:00 – uroczysta Msza św. z nauką rekolekcyjną.
  6. W kancelarii parafialnej, po każdej Mszy św., można zaopatrzyć się w pobłogosławiony w kościele opłatek wigilijny, w dni powszednie zaś przed Mszą św. wieczorną.
  7. W kwiaciarni „San Alberto” i w kancelarii można nabywać świece „Caritas” w cenie 10zł.  Niech zapłoną one znów na naszych stołach wigilijnych.

 

Ostatnie wpisy