Ogłoszenia duszpasterskie 14 listopada 2021 r. XXXIII niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. Liturgia Słowa w przedostatnią niedzielę roku liturgicznego mówi o końcu świata. Jego istotą jest powtórne przyjście Chrystusa. Będzie to godzina Sądu Ostatecznego i triumfu dobra. Wszelkie zło zostanie definitywnie pokonane: „nieprzyjaciele Jego – jak poucza nas List do Hebrajczyków – staną się podnóżkiem pod Jego stopy”. Zastanówmy się, czy jesteśmy gotowi na powtórne przyjście Chrystusa.
  2. Nadal zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych. Co wieczór o godz. 17:30 odmawiamy różaniec i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza św. zbiorowa za zmarłych, których poleciliście modlitwom Kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zakończy się rok liturgiczny. Już za dwa tygodnie  – 28listopada – rozpocznie się w Kościele okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Adwent przygotowuje nas do właściwego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
  4. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii byłego wikariusza ks. Adama Insadowskiego, który przybędzie do nas jako przedstawiciel Seminarium Duchownego w Elblągu. Ks. Adam wygłosi słowo Boże , a  po każdej Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne na rok 2022. Dochód ze sprzedaży kalendarza jest przeznaczony na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium w Elblągu.
  5. Ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Zmarłych w tym tygodniu parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym