Ogłoszenia duszpasterskie – 7 listopada 2021 r. XXXII niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam dwie ubogie wdowy: jedną z Sarepty pod Sydonem, karmiącą Eliasza; drugą z dziedzińca świątyni jerozolimskiej, wrzucającą grosz do skarbony. Taki jest ideał chrześcijańskiego życia: dzielić się tym, co posiadamy.

2. W listopadzie częściej myślimy o życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej za zmarłych codziennie o godz. 17:30.

3. W czwartek, 11 listopada, przypadnie 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się pokój i zgodę w Naszej Ojczyźnie. Porządek Mszy św. w Narodowe Święto Niepodległości będzie następujący: 7:00, 10:00 i 18:00. W sposób szczególny zapraszamy na uroczystą Mszę św., którą odprawimy o godz. 10:00 w intencji naszej Ojczyzny.

4. W sobotę – 13 listopada – zgodnie z tradycją, będziemy się modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:

17:30 – różaniec wypominkowy,

18:00 – uroczysta Msza św. fatimska w intencji zmarłych poleconych

we   Mszy św. zbiorowej,

19:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja,

20:30 – Apel Jasnogórski.

5. W następną niedzielę, 14 listopada, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. Zmarłych w tym tygodniu parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

Ostatnie wpisy