31 października 2021 r. XXXI niedziela zwykła

ogłoszenia

 

1.Jutro, wraz z całym Kościołem powszechnym, będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy w tym dniu, a zarazem modlimy się do tych, którzy cieszą się wieczną chwałą w niebie. Prosimy ich o pomoc i wstawiennictwo przed Panem, abyśmy mogli wspólnie z nimi spotkać się w domu Ojca. Porządek Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku będzie następujący: 6:30, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
2.Tego dnia o godz. 14:00 weźmiemy udział w procesji na cmentarzu przy ul. Ostródzkiej. Na cmentarzu przy ul. Piaskowej procesja odbędzie się o godz. 15:00, natomiast na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego o godz. 16:00. Pamiętajmy w tym dniu o uczestnictwie we Mszy św. i modlitwie w intencji naszych bliskich zmarłych.
3.Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – 2 listopada – przypomina nam, że dusza człowieka jest nieśmiertelna, a ciało zmartwychwstanie przemienione i uduchowione. Porządek Mszy św. w Dniu Zmarłych będzie świąteczny: 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00.
4.Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny dla zmarłych w czyśćcu cierpiących. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego.
5.Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej. Módlmy się przez cały listopad za naszych najbliższych zmarłych, bo w ten sposób nie tylko im się przysłużymy, ale i sobie niejedną łaskę u Boga wyjednamy.
6.Naszą modlitwę w pierwszy czwartek listopada podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
7.W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie w piątek w godz. 17:00 – 18:00.
8.W pierwszą sobotę listopada o godz. 7:00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

Ostatnie wpisy