Ogłoszenia duszpasterskie 16 czerwca 2024 r. – XI Niedziela Zwykła

ogłoszenia
  1. Jutro, 17 czerwca, nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała uroczystość odpustową ku czci św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 12:00 i 18:00. Patron naszej parafii to skromny zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność. To święty, który uczy nas, że trzeba być „dobrym jak chleb”. Mszę św. o godz. 12:00 będą celebrować kapłani, którzy tego dnia, wraz z ks. proboszczem, będą obchodzić 39. rocznicę święceń kapłańskich. We Mszy św. o godz. 18:00 wezmą udział kapłani z naszego dekanatu Iława – Zachód. Homilię odpustową wygłosi o godz. 12:00 i 18:00 ks. Adam Insadowski.
  2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, ulicami Iławy przejdzie IX MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. O godz. 13:00 w kościele Przemienienia Pańskiego zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin Iławy. Marsz rozpocznie się, przy dźwiękach orkiestry dętej „Amodii”, na placu przy „czerwonym” kościele ok. godz. 14:00, a zakończy przed kościołem św. Brata Alberta, gdzie na uczestników zostanie przygotowany poczęstunek. Do udziału w marszu zapraszamy wszystkich, którzy opowiadają się za życiem od poczęcia aż do naturalnej śmierci, a także za fundamentalnymi wartościami chrześcijańskiej rodziny.Organizatoramimarszu są: Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin okręg Iława, Parafia Przemienienia Pańskiego i Parafia św. Brata Alberta.
  3. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Czas wakacji dobrze jest rozpocząć w jedności z Bogiem, a jednocześnie podziękować Mu za miniony rok nauki. Zapraszamy więc wszystkie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź dla was będzie w piątek w godz. 17:30 – 18:00.
  4. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy siebie samych: Na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy św. i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
  5. „Mężczyźni św. Józefa” zapraszają wszystkich chętnych na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach i do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Wyjazd 22 czerwca o godz. 7:30 sprzed naszego kościoła. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł (w cenie jest obiad). Zapisy u p. Adama. Szczegóły znajdują się w „Albertówce”, na stronie internetowej parafii oraz na plakatach.

Ostatnie wpisy