Ogłoszenia duszpasterskie 9 czerwca 2024 r. X niedziela zwykła

ogłoszenia

9 czerwca 2024 r. – X niedziela zwykła

  1. Najświętsze Serce Pana Jezusa otwarte dla nas na krzyżu, z którego wypłynęły Krew i woda, jako znak sakramentów świętych, świadczy o przeogromnej miłości Zbawiciela do całego stworzenia. Chrystus przelał swoją Krew dla naszego zbawienia i zostawił jako pamiątkę Najświętszej Ofiary na ołtarzach całego świata. Ożywcza woda spływająca podczas chrztu na obmycie łaską odkupienia czyni nas dziećmi Bożymi. Oddając cześć otwartemu Sercu Jezusa, uwielbiajmy Pana Boga za wszelkie dary, które spływają obficie na każdego z nas.
  2. Przez cały czerwiec oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wszystkich czcicieli Bożego Serca zapraszamy na nabożeństwo, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
  3. W czwartek, 13 czerwca, wieczorem, zapraszamy do wspólnej modlitwy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 17:15 odmówimy różaniec fatimski. Po Mszy św. o godz. 18:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, a o godz. 20:30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
  4. W następną niedzielę, 16 czerwca, zapraszamy na IX MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. O godz. 13:00 w kościele Przemienienia Pańskiego zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin Iławy. Marsz rozpocznie się, przy dźwiękach orkiestry dętej „Amodii”, na placu przy „czerwonym” kościele ok. godz. 14:00, a zakończy przed kościołem św. Brata Alberta, gdzie na uczestników marszu zostanie przygotowany poczęstunek.
  5. W następny poniedziałek,17 czerwca, nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała uroczystość odpustową ku czci św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zapraszamy wszystkich na uroczyste Msze św. odpustowe o godz. 12:00 i 18:00. Mszę o godz. 12:00 będą celebrować kapłani, którzy tego dnia, wraz z ks. proboszczem, będą obchodzić 39. rocznicę święceń kapłańskich. We Mszy św. o godz. 18:00 wezmą udział kapłani z naszego dekanatu Iława – Zachód. Homilię odpustową wygłosi o godz. 12:00 i 18:00 ks. Adam Insadowski.
  6. „Mężczyźni św. Józefa” zapraszają wszystkich chętnych na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach i do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Wyjazd 22 czerwca o godz. 7:30 sprzed naszego kościoła. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł (w cenie jest obiad). Zapisy u p. Adama. Szczegóły znajdują się w „Albertówce”, na stronie internetowej parafii oraz na plakatach.

Ostatnie wpisy