Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXII niedziela zwykła Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

ogłoszenia

1.Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

2.Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna (por. 2 Mch 12,45b). Dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji. Co wieczór o godz. 17:30 odmawiamy różaniec i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza św. zbiorowa za zmarłych, których poleciliście modlitwom Kościoła.

3.Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza św. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze św. gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

4.Jutro – 13 listopada – zgodnie z tradycją, będziemy się modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący: 17:30 – różaniec wypominkowy, 18:00 – uroczysta Msza św. fatimska w intencji zmarłych poleconych we Mszy św. zbiorowej.

5.Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6.Wspólnota „Mężczyźni Świętego Józefa” zaprasza panów w każdą 3. niedzielę miesiąca na „Bardzo Męski Wieczór”, czyli katechezę, adorację, medytację, modlitwę i męskie sprawy. Najbliższy „Bardzo Męski Wieczór” odbędzie się w następną niedzielę, 19 listopada, o godz. 19:00. Tematem wieczoru będzie OPANOWANIE.

7.Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.

17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka.

18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

 

 

 

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą