Wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi

1709368495149

2 marca po Eucharystii i nabożeństwie ku czci Niepokalanemu Sercu Maryi Mężczyźni św. Józefa ruszyli ulicami naszej parafii odmawiając różaniec jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za nasze niegodziwości. Nasze, to jest moje i twoje…

Na przechodniach robi wrażenie, gdy mężczyźni publicznie odmawiają różaniec. To odpowiedź na wezwanie kard. Augusta Hlonda, który pisał, że powinien powstać: „ruch nie krwawy, lecz pobożny, olbrzymi, nie destruktywny, lecz namiętny, twórczy”.

Potrzebny jest najwyższy wysiłek! Trzeba zebrać wszystkie energie i najidealniejsze namiętności!

To bardzo ważne, żeby różaniec był przez nas odmawiany w sposób tak manifestacyjny. To fenomen, wola Boża, że my mężczyźni pragniemy wypełniać polecenie, zawarte w orędziu Matki Bożej Fatimskiej, by modlić się i pokutować.

Co nas przyciąga do modlitwy różańcowej? Z pewnością trudne czasy, i to, że  nasz męski różaniec  jest liną ratunkową dla świata, którą właśnie chwytamy.

 

 

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym